Agjencia Zhurnal.mk.

Lëndohet fizikisht Glauk Konjufca, s’do të dalë disa ditë në punë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka pësuar një lëndim fizik në këmbë dhe si rezultat i këtij lëndimi ai s’do të dalë disa ditë në punë.

 

Këtë e ka konfirmuar shefja e Grupit Parlamentar të VV-së, Mimoza Kusari-Lila.

“Kryetari i Kuvendit prej sot s’do të jetë në Kuvend në vendin e tij të punës, për arsye shëndetësore”.

“Kryetari ka pasur një lëndim fizik mbrëmë dhe me rekomandim të mjekut do të duhet të  qëndrojë në shtëpi në mënyrë që të ketë rikuperim të këmbës”.

Related posts

​Lumezi: Sfidë mbetet konfiskimi i pasurisë së fituar në mënyrë të kundërligjshme

D V

Kosova blen 40 fluturake vëzhgimi dhe filmimi nga SHBA-ja

D V

Aliu: Kosova ka vetëm 500 milionë metra kubë ujë rezerva, Shqipëria 44 miliardë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More