Agjencia Zhurnal.mk.

Lëkundje të forta tërmeti në Lezhë, ndihen edhe në Tiranë/ Qytetarët të frikësuar dalin jashtë banesave

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë në vendin tonë

 

Tërmeti është ndjerë 52 km në veriperëndim të Tiranës dhe 6 km në verilindje të Lezhës.

Tërmeti ishte i magnitudës 5 të shkallës rihter, me qendër në Lezhë, por është ndjerë edhe në Tiranë dhe zonat përreth.

Thellësia e tërmetit shënohet në 10 km.

.

Nuk dihet ende nëse ka dëme apo të lënduar, por raportohet se lëkundjet janë ndjerë shumë në Lezhë, ku njerëzit të panikosur kanë dalë jashtë shtëpive të tyre.

Related posts

Pritshmëritë e mandatit të tretë, Bilali takim në Shkodër si drejtuese politike e PS-së

D V

Pandemia në Shqipëri/ gjatë dimrit 2020-2021, të rinjtë grupmosha më e infektuar

D V

Pas rastit në Fier, flet prokurori që dha vendimin e fundit me vdekje në Shqipëri: Autorët nuk u penduan, vranë tre breza

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More