Agjencia Zhurnal.mk.

Lekaj: Lajm i mirë për komunat, zhbllokohen mjetet vetanake

I ipet drita jeshile ndryshim plotësimit të Ligjit mbi ndarjet buxhetore për vitin 2023 me ç’rast i hapet rruga zhbllokimit të mjeteve vetanake të pashpenzuara të komunave. 

Kështu ka bërë të ditur deputeti i Kuvendit nga radhët e AAK-së, Pal Lekaj. 

“Sot Komisioni për Buxhet i dha dritën jeshile ndryshim plotësimit të Ligjit mbi Ndarjet Buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2023, që i hap rrugë zhbllokimit të mjeteve vetanake të pashpenzuara të komunave nga vitet paraprake që kapin vlerën e 37.5 milionë eurove”, ka thënë Lekaj. 

Postimi i plotë: 

Urime komunave të Kosovës kthimi i mjeteve buxhetore nga Qeveria

Pas kërkesave dhe presionit politik të partive opozitare përballë Qeverisë, sot Komisioni për Buxhet i dha dritën jeshile ndryshim plotësimit të Ligjit mbi Ndarjet Buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2023, që i hap rrugë zhbllokimit të mjeteve vetanake të pashpenzuara të komunave nga vitet paraprake që kapin vlerën e 37.5 milionë eurove.

Related posts

Familja Ademaj kërkon zhvarrosjen e Liridonës, duan ta varrosin në fshatin e tyre

Xh M

‘Më pagoi Naimi…”/ Ekzekutimi i Liridona Murselit, autori i krimit e bashkëshorti i saj u takuan para krimit: Policia hap kamerat

Xh M

Pacolli: Kushdo qoftë mbrapa këtij akti të tmerrshëm duhet ta marrë denimin maksimal

Xh M