Agjencia Zhurnal.mk.

Legjenda e futbollit brazilian, Ronaldo Nazario në Twitch luan videolojën Call of Duty: Warzone

Call of Duty: Warzone, është një videolojë shumë e popullarizuar që çdo ditë e më shumë po fiton vëmendjen e gejmerëve, e një prej emrave të mëdhenj është bërë pjesë e këtij komuniteti.

 

Fjala është për futbollistin legjendar nga Brazili, Ronald Nazario, i cili është lajmëruar në platformën Twitch ku luan videolojën Call of Duty Warzone.

Ai ka krijuar një kanal të tij RonaldTV, në të cilin bën “streaming” dhe tregon aftësitë e tij në videolojën e kompanisë Activision, e gjithashtu publikon edhe klipe të ndryshme.

Braziliani aktualisht ka 260 mijë ndjekës. Në Twitch ngjashëm bëjnë edhe futbollistët e tjerë në mesin e të cilëve është Antoine Griezmann, Sergioe Aguero dhe plotë të tjerë. 

Related posts

Sony prezanton kamerën ZV-E10 për vlogerë

D V

TikTok tani fshin video me njerëz të zhveshur duke përdorur një algoritëm

D V

Video-loja FIFA 22 vjen në muajin tetor – publikohet një video e shkurtër promovuese

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More