Agjencia Zhurnal.mk.

LDK fitoi Prishtinën, nis festa në kryeqytet (VIDEO)

Prishtinë , 14 nëntor – Pas numërimit të votave, Lidhja Demokratike e Kosovës ka fituar zgjedhjet në Prishtinë dhe tashmë kryetar i komunës do të jetë Përparim Rama.

 

Në Prishtinë ka nisur festa, ku mbështetësit e LDK-së janë mbledhur në sheshin “Zehir Pajaziti”.

Rama fitoi Prishtinën me një rezultat të ngushtë ndaj Arben Vitisë. Ky i fundit e pranoi humbjen duke thënë se kryetar i ri i Prishtinës do të jetë Përparim Rama.

Rama, pas shpalljes së fitores u zotua se do të jetë kryetari i të gjithëve.

Related posts

Gjorgiev: Nuk u shkarkova, por nuk devijova nga vijat e kuqe të miratuara në Kuvend

D V

Në kërkim të autorit të vrasjes së trefishtë, Njësia Speciale nis patrullimin në Gllogjan

D V

Pas arrestimit të pesë personave për terrorizëm, policia konfiskon arsenal të madh armësh

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More