Agjencia Zhurnal.mk.

Lazar Elenovski: Kryeministri konsensual i qeverisë teknike, do të jetë Artan Grubi

Shkup, 4 qershor – “Artan Grubi është emri që më së shumti përmendet si kryeministër i “qeverisë teknike” që duhet të formohet para zgjedhjeve të ardhshme parlamentare, sipas marrëveshjes së bërë nga qeveria aktuale-LSDM-BDI, i cili duhet të jetë shqiptar” tha në emisionin “Stadium” Lazar Elenovski, përcjell Zhurnal.mk

Mirëpo, së fundmi ka filluar të shfaqet një emër tjetër, e ai është Lazar Elenovski, ish politikan, tash biznesmen, me baba maqedonas dhe nënë shqiptare.

Ndërsa në shpfaqejn e sotme në emisionin “Stadium” Lazar Elenovski tha se është e papranueshme dhe e palogjikshme që ai të jetë kryeministri konsensual i qeverisë teknike.

“Është e qartë se Artan Grubi do të jetë kryeministri konsensual i qeverisë teknike, sepse edhe tani Grubi ka kompetenca më të mëdha. E gjithë fushata e BDI-së që nga zgjedhjet e fundit, për të cilën as anëtarësia e tyre nuk e dinte, ishte dalja me një kandidat për kryeministër Shqiptar, dhe ky kandidat ishte Naser Zyberi e që tani është i emëruar avokat i popullit. Ndërsa tani mendoj se kryeministri konsensual i qeverisë teknike do të jetë Artan Grubi”, tha Elenovski, përcjell Zhurnal.mk

Lazar Elenovski: Kryeministri konsensual i qeverisë teknike, do të jetë Artan Grubi

Posted by ZHURNAL.MK on Saturday, June 3, 2023

Related posts

Brenda pesë vjetësh dyfishohet çmimi i banesave në Shkup

Xh M

IPIS demanton: Anketa që shpërndahet në rrjete sociale është e rrejshme

Xh M

Rusia bën propagandë në Ballkan – shfrytëzon profesorë, politikanë dhe klerikë fetarë

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy