Agjencia Zhurnal.mk.

Lazanja me kungull dhe salsiçe

Petët e lazanjës mund t’i blini të gatshme ose t’i përgatisni vetë. Në këtë rast ju duhen: 250 g miell s’mola, 50 g miell 00 dhe 3 vezë. Procedurën e përgatitjes e gjeni në videon e mëposhtme. 

 

Mbushja: 1 qepë e kuqe, 1 degë sherbelë, 2 salsiçe të freskëta të copëtuara
400 g kungull i verdhë i grirë, 2 gota qumësht, 1 kuti Philadelphia light, pak gjalpë, kripë, piper, 50 g gjalpë, 50 g miell, 500 ml qumësht ekstra për beshamelin.

Përgatitja: Në tigan kaurdisni qepën me salsiçen dhe sherbelën, shtoni kungullin edhe qumështin. Pasi ka zier edhe është zbutur kungulli, shtoni kremin e djathit. Shtroni beshamelin poshtë te tava, pastaj shtroni petë edhe salcën me kungull. Vazhdoni kështu për 3-4 shtresa edhe në fund e mbyllni me beshamel. Piqeni në furrë për 40 – 50 minuta me 180 gradë sa të marri ngjyrë lart. JU BËFTË MIRË!

Related posts

Jo vetëm imam bajalldi, shijoni drekën me role patëllxhani me gjizë dhe djathë

D V

Koha perfekte për trahana; 2 receta të shijshme

D V

Receta e çajit të mollës që pijnë motrat Kardashian çdo mëngjes në verë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More