Agjencia Zhurnal.mk.

Latifi-Jashari jep dorëheqje nga pozita e zëvendësguvernatores së BQK-së

Nora Latifi-Jashari ka dhënë dorëheqje nga pozita e ushtrueses së detyrës së zëvendësguvernatores së Bankës Qendrore të Kosovës (BQK).

Sipas burimeve të Telegrafit, Latifi-Jashari ka dhënë dorëheqje nga kjo pozitë, mirëpo nuk është dorëhequr nga Bordi jo-ekzekutiv i BQK-së.

“Latifi-Jashari është e angazhuar edhe në GAP dhe se i është kërkuar se a do të vazhdoj në këtë institut. Aktualisht, ajo vazhdon të mbetet në Bordin jo-ekzekutiv të BQK-së”, thuhet nga ky burim.

Kujtojmë se nga data 29 mars, institucioni më i lartë financiar në vend është pa guvernator dhe se procesi i përzgjedhjes në këtë pozitë tashmë është kthyer në pikën zero.

BQK-ja e kishte dërguar në Kuvendin e Kosovës listën e kandidatëve e katër kandidatëve për ta marrë pozitën e guvernatorit e që ishin Ahmet Ismaili, Nexhat Kryeziu, Lulzim Ismajli e Shkëndije Himaj.

Ditë më parë, deputetet kanë zgjedhur Arta Hoxhën anëtare jo-ekzekutive të Bordit të BQK-së.

Related posts

Sveçla për vrasjen e 21-vjeçares: Do të kujdesemi në zbardhjen e rrethanave dhe përgjegjësisë së secilit zyrtar

Xh M

Vritet një grua në Qendrën për Punë Sociale në Ferizaj

Xh M

Gërvalla i bën thirrje diasporës që të marrë pjesë në procesin e regjistrimit të popullsisë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy