Agjencia Zhurnal.mk.

Largohen nga qarkullimi gjashtë autobusë privatë, nuk i kishin në rregull frenat

Shkup, 1 dhjetor – Nga dje, një pjesë e madhe e autobusëve privatë në Shkup nuk qarkullojnë përshkak se janë dërguar në kontroll teknik. Nga 25 autobusë që janë kontrolluar, gjashtë prej tyre janë përjashtuar nga komunikacioni përshkak frenave të parregulluara, informon Zhurnal.

 

Nga ora 8 sot në mëngjes, shumë më pak ka autobusë të linjave 9 dhe 19 ndërsa gjithashtu më pak ka edhe autobusë nga linjat 22 dhe 23. Ankesa të shumta kishte nga qytetarët të cilët kanë pritur këto linja dhe pas shumë kohë pritjeje, janë nisur në këmbë.

Nga MPB njoftojnë se po bëhen kontrolle të rregullta të të gjithë autobusëve ndërsa ato që nuk janë në gjendje të mirë teknike do të largohen nga qarkullimi.//Zhurnal.mk

Related posts

Mishel: Ballkani Perëndimor ka rëndësi strategjike për BE-në

D V

Llukarevska: Nuk kemi as kohë, as njerëz për ndarje, nacionalizma dhe urrejtje

D V

Avziu vazhdon me investimet e mëdha! Arrijnë furgonat e rinj për Ski-Qendrën në Kodrën e Diellit

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More