Agjencia Zhurnal.mk.

Largime masive nga Real Madrid, mbretërorët në kërkim të fondeve për Mbappe

Real Madrid po bëhet gati për një sërë ndryshimesh në fundin e sezonit pasi disa prej yjeve në skuadrën aktuale janë në fundin e kontratave. “Banda” e Carlo Ancelotti’t që ka si objektiv dy trofe, në La Liga dhe Champions League do të duhet të marrë disa vendime jo të lehta.

Sipas Diario Sport, 30% e lojtarëve të Ancelotti nuk do ti rinovojnë kontratat personale. Kjo pasi Real Madrid po përpiqet të krijojë fondet e nevojshme për të përballuar ardhjen e Kylian Mbappe. Luka Modric është I 1’ri që do të largohet për shkak të minutave të pakta në dispozicion.

Portieri Kepa Arrizabalaga është gati të kthehet te Chelsea ndërsa Toni Kroos, Nacho Fernandez, Lucas Vazquez dhe Joselu mbeten të pavendosur dhe të pasigurtë për të ardhmen e tyre në Madrid.

Related posts

Drejtuesit e Milanit përshpejtojnë kërkimin për zëvendësuesin e Piolit, emra të njohur në listë

D V

Arsenali po largon stemën tradicionale nga fanella, mësohet se me çfarë do ta zëvendësojë atë

D V

UEFA voton për ndryshim të madh të rregullave në Euro 2024, përfitojnë kombëtaret e mëdha

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky