Agjencia Zhurnal.mk.

Laporta flet për transferimet e mundshme të Barcelonës në janar

Joan Laporta ka siguruar tifozët se Barcelona po monitoron tregun e transferimeve në kërkim të objektivave të mundshëm për afatin kalimtar të janarit ose verën e ardhshme.

 

Presidenti i klubit theksoi gjithashtu se Blaugranasit gjithmonë do të jetë e fokusuar në zhvillimin e La Masia dhe shpjegoi se promovimin dhe duke punuar me të rinjtë do të ofrojë stabilitetin financiar të klubit.

“Ne po punojmë për të përmirësuar skuadrën në çdo kohë”, deklaroi Laporta për Sport.

“Nuk e di nëse do të jetë në janar apo në fund të sezonit. Ne jemi të vëmendshëm ndaj lëvizjeve që ndodhin në treg”.

“Për ta bërë këtë, ne kemi nevojë për mjete dhe do t’i kërkojmë leje Kuvendit për të na autorizuar për të konkurruar në një nivel të lartë, për të investuar në ekip dhe për ta përmirësuar atë”.

“Modeli ynë, përveç stilit të lojës, bazohet në lojtarët që promovohen nga La Masia, kështu që ka qenë gjithmonë kushti ynë dhe unë do të vazhdoj ta bëj këtë”.

“Është thelbësore për qëndrueshmërinë e klubit dhe qëndrueshmërinë financiare. Ka raste kur nevojiten më shumë ose më pak nënshkrime, dhe tani ne kemi nevojë për lojtarë për të bërë një skuadër më konkurruese”.

Laporta goditi bordin e mëparshëm për mënyrën se si ata menaxhuan buxhetin e tyre dhe politikën e tyre inekzistente të transferimit në vitet e fundit.

“Ne po krijojmë lojtarë të klasit botëror dhe duam të kthehemi në këtë linjë”, shtoi Laporta.

Related posts

Kosova vazhdon të jetë në top 10 vendet e botës edhe në ditën e katërt me medalje në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”

D V

Aterimi i pamundur në aeroport e detyroi të zbriste me helikopter në kopshtin e një shtëpie, familja mbesin të habitur kur mësojnë se ishte Tom Cruise

D V

Xhudisti shqiptar i pafat: Lëndohet në xhiron e parë, u dashtë intervenimi mjekësor

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More