Agjencia Zhurnal.mk.

Lajmi i fundit: Bojkot te Prishtina, rrezikohen ndeshjet në kampionat

Klubi më i trofeshëm në futbollin vendor dhe kampioni aktual në Superligën e Kosovës, është duke kaluar në krizë financiare raporton Gazeta OLLE.

Sipas lajmeve të ndryshme, futbollistët e Prishtinës sot dhe zyrtarisht kanë refuzuar të stërviten me klubin, duke mos pranuar të stërviten pasi klubi bardhekaltër nuk i ka kryer obligimet financiare në dy muajt e fundit.

Prishtina është vetëm pesë pikë larg pozitës që dërgon skuadrat në Ligën e Parë të Kosovës, dhe të shtunën udhëton në Klinë, ku me një humbje eventuale do të rrezikonte seriozisht largimin nga elita e futbollit kosovar.

/Gazeta OLLE/

Related posts

Stano: Çfarë më tej në procesin e BE-së me RMV-në, do të vendosin vendet anëtare

Z.H

Në Universitetin e Tetovës u përurua Parku Teknologjik “Apolon”

R Zh

SHGM: Kërkojmë reagim të shpejtë nga institucionet kompetente kundër rritjes së incidenteve ndaj gazetarëve

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More