Agjencia Zhurnal.mk.

LAJMI I FUNDIT/ Atentat ndaj presidentit Putin

Makina e Presidentit të Rusisë Vladimir Putin, është sulmuar ditën e sotme, që besohet se mund të kishte qenë një atentat.

 

Limuzina e tij pësoi një shpërthim i fortë në pjesën e përparme të saj, e cila “shpërtheu” në tym.

Pas aksidentit makina u mor nga shërbimi i sigurisë së Putinit, e padëmtuar plotësisht ndërsa në lidhje me ngjarjen janë arrestuar disa person.

Një media ruse bën me dije se kjo mund të ketë ndodhur si pasojë e një konflikti mes Putinit dhe të dashurës së tij Alina Kabaeva, 39 vjeç, ku presidenti rus thuhet se e ka detyruar të abortojë fëmijën të cilin ajo mban.

Megjithatë kjo nuk është vendimtare pasi ka një sërë arsyesh të tjera që mund të kenë çuar në këtë ngjarje, në mes të luftës.

Related posts

Nis punimet samiti i OKB-së për klimën

D V

Makina bie në lum, humb jetën 40-vjeçarja, shpëtojnë mrekullisht dy fëmijët

Xh M

Banorët e Hong Kongut i japin lamtumirën restorantit ikonik

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More