Agjencia Zhurnal.mk.

Lajm i mirë për shoferët, ulen çmimet e derivateve

Komisioni Rregullator për Energjetikë dhe Shërbime Uji sot vendim për zvogëlimin e çmimeve me pakicë të derivateve të naftës në mesatare për 2,22 për qind. Benzinat EUROSUPER BS-95 dhe të EUROSUPER BS-98 dhe të Vajit ekstra të lehtë për amvisëri (ЕL-1) që nesër ulen për 1,50 denarë, ndërsa çmimi i shitjes me pakicë i EURODIZELIT (D-E V) ulet për 1,00 denar për litër.

 

Çmimi i ri i EUROSUPER BS – 95 do të jetë 71,00 denar, EUROSUPER BS -98 do të shitet 73, EURODIZEL BS (D-E V) për 60,00, ndërsa Ekstra vaji i lehtë 1 (EL-1) për 62 denarë për litër.

Për 1,138 denarë zvogëlohet edhe çmimi me pakicë i Mazutit М-1 NS dhe një kilogram do të kushtojë 36,880 denarë.

Korrigjimet e çmimeve të derivateve të naftës, siç informoi KRRE, janë për shkak të lirimit të tyre në bursat botërore: benzina për 4,152%, dizeli për 4,259%, vaji ekstra i lehtë për 4,631% dhe tek mazuti për 4,31%.

Related posts

Despotovski: Deri në fundvit, vlera e investimeve do të tejkalojë 300 milion euro

Z H

Shkupjani e mashtron kushërirën e tij, për dy muaj ia merr 50 mijë euro

Redaksia

Janë përmirësuar kushtet në burgun e Prilepit por ende ngelet i mbipopulluar

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More