Agjencia Zhurnal.mk.

Lajm i Fundit: Ahmeti në takim me Mickovskin para se të takohet me Zaevin

Shkup, 16 dhjetor – Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, para takimit me kryeministrin Zoran Zaev do të takohet me liderin e VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickovski. Tv 24, duke u thirrë në funksionar të lartë të VMRO-DPMNE-së, ka informuar se takimi do të realizohet në Kuvend.

 

Sipas të njëjtit funksionar, Ahmeti dhe Mickovski do të bisedojnë lidhur me kërkesën e VMRO-DPMNE-së për zgjedhje të parakohshme, bllokimin e procesit të eurointegrimeve dhe situatën aktuale në vend, transmeton Zhurnal.

“Në takim do të bisdohet për zgjedhje të parakohshme, bllokimin e procesit të eurointegrimeve dhe situatën aktuale”, deklaruar funksionari i lartë i VMRO-DPMNE-së.

Related posts

Zaev: Nuk mundemi për një ditë t’i vendosim bullgarët në Kushtetutë, do të ndodhë para inkuadrimit në BE

Z H

Dy mure në Shkup do të mund të shfrytëzohen për piktura, grafite dhe tekste të ndryshme

Z H

Analizë/ Maqedonia e Veriut, shteti që po bllokon lidhjet rrugore ndër-shqiptare

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More