Agjencia Zhurnal.mk.

Labinot Tahiri pas aksidentit tragjik në Kroaci: Mërgimtarët po japin edhe jetën për Kosovën

Deri tani 10 viktima janë regjistruar nga një aksident me fatalitet i një autobusi kosovar në Brod të Kroacisë, raporton Gazeta Express.

 

Lidhur me këtë aksident tragjik ka reaguar edhe këngëtari, Labinot Tahiri, i cili përmes një shkrimi në llogarinë e tij në rrjetin social “Instagram”, ka thënë se mërgimtarët po japin edhe jetën për Kosovën.

“Shpresojë se boll mësuam se sa të shenjtë janë GURBETQARÊT”, ka shkruar ndër të tjera Tahiri.

Postimi i plotë:

“Aq sa na bëjnë medaljet e arta krenarë nga vajzat e djemt tanë të kësaj toke, po aq ndjehemi krenarë që kemi vllezer e motra atje në mërgim dhe gjithçka që kanë na e sjellin në atdheun tonë, e kur behet fjalë jeta e tyre edhe atë e dhurojnë për këtê vend!!

Pra, edhe kur në pyetje është rrugetimi i tyre i vështirë, ata e konsiderojnë të lehtë kur behet fjalë Kosova, Shqipëria e shtëpiat e tyre.

Shpresojë se boll mesuam se sa të shenjtë janë GURBETQARÊT

Zot, ngushëllo familjet e të vdekurve, ngushêllo tërë popullin tonë për vdekjen e atyre shpirtave ku sot humbën jetën duke ardhur në Kosovë!

Sinqerisht dhe shpirtnisht, Labi Kosovë e Shqipërisë!”

Related posts

Befason reperi Lil Nas X, pozon me barkun e fryrë dhe thotë se është shtatzënë me albumin e tij

D V

Aktori Alec Baldwin vret një grua gjatë xhirimeve të filmit

D V

Bashkëshorti i feston ditëlindjen, Remzie Osmani ka një urim për të

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More