Agjencia Zhurnal.mk.

La Clippers humbet 110 – 118 ndaj Oklahoma City Thunder

Los Angelos Clippers e ka humbur me rezultat të ngushtë 110 -118 ndeshjen ndaj Oklahoma City Thunder.

Mbrëmja e së enjtes në NBA i pa të dyja skuadrat të dhuronin spektakël, mirëpo në fund duhej të ishte një fitues.

 

Thunders e dominuan pothuajse tërë takimin dhe për rrjedhojë e morën një fitore tejet të rëndësishme për këtë fillimsezon.

Më të dalluarit e ndeshjes ishin Norman Powell nga Clippers, që shënoi 21 pikë, dhe Gilgeus Shai i Thunders me 24 të tilla.

Clippers tashmë gjenden në vendin e 12 në konferencën perëndimore, një pozitë më poshtë se kundërshtari i tyre i mbrëmshëm.

Related posts

Xavi këmbëngul se Barcelona mund t’i bashkohet garës për titull

Z.H

Allegri ende nuk e mendon titullin: Fokusin e kemi vetëm te Atalanta

D V

Në epokën e Investcorp, Donnarumma pritet të jetë i pari në listë te Milani

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More