Agjencia Zhurnal.mk.

Ky motoçiklist tentoi të parakalonte një makinë me shpejtësi 160 km/h – kishte shumë fat që është gjallë!

Motoçikletat në shumicën e rasteve janë në thelb më të rrezikshme se makinat.

 

Dhe ndonëse dhjetëra mijëra ngasës e dinë këtë, ka disa që nuk e dinë. Ose, edhe nëse e dinë, ata zgjedhin ta injorojnë atë, duke preferuar të rrezikojnë veten dhe përdoruesit e rrugës përreth tyre.

Duke gjykuar nga pamjet në këtë video, ky ngasës i përket grupit të fundit, ndoshta duke bërë gjëra të tilla të çmendura për disa pëlqime shtesë në YouTube.

Ai, sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, është kapur duke lëvizur me shpejtësi 160 km/orë.

Duke iu afruar një Mini klasik me shpejtësi të madhe, ai përpiqet të parakalojë makinën nga e djathta ndërsa i afrohet një rruge të mprehtë.

Ndërkohë, shoferi Mini-i cili me sa duket po reagon ndaj motoçikletës për të dhënë hapësirë, i pavetëdijshëm për manovrën e guximshme tashmë në lëvizje.

Në ecurinë e ngadaltë, duket se motoçiklisti dhe shoferi i Mini i shmangen ngushtë kontaktit.

Sidoqoftë, kjo e vendos motoçiklistin në rërë, para se të përplaset në shinën mbrojtëse të rrugës.

Edhe pse me sa duket mbeti pak pa ndjenja pas goditjes, motoçiklisti i përfshirë thuhet se është mirë, me disa kocka të thyera.

Në fakt, ai ishte me fat që nuk përfundoi në skajin e shkëmbit dhe tanimë është gjallë.

Related posts

Aksident të tillë me siguri nuk keni parë: Kur vetura “fluturon” nga një rrugë në një tjetër në Kaliforni

D V

Shikoni se sa shpejt Porsche kap shpejtësinë 320 km/orë

D V

Detaje të reja të veturë Volkswagen ID.Life

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More