Agjencia Zhurnal.mk.

Ky është stafi kosovar në Ambasadën e SHBA, Hovenier u shpreh mirënjohje

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Jeff Hovenier ka publikuar fotografi me stafin kosovar që punon për misionin diplomatik amerikan në Prishtinë. Ai u ka shprehur atyre mirënjohje për punën dhe thellimin e partneritetit Kosovë -SHBA.

 

“Në ambasadën e SHBA’së në Prishtinë e vlerësojmë punën e e madhe dhe dedikimin e stafit kosovar për çdo ditë, sot u ndalëm pak për t’i njohur kontributet e tyre thelbësore për misionin tonë. Mirënjohje e thellë për kolegët tanë për përkushtimin e tyre për avancimin e raporteve SHBA -Kosovë” ka shkruar Hovenier.

Related posts

Presidenti Biden nominon Jeffrey M. Hovenier për ambasador në Kosovë

D V

Bëhen 23 vjet nga nënshkrimi i marrëveshjes në Paris

D V

Rrëfimi i ish-luftëtarit të Batalionit “Atlantiku” për luftën në Kosovë dhe jetën në SHBA

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More