Agjencia Zhurnal.mk.

“Ky është qëllimi im personal” – Ylli i harruar nga Real Madridi i dërgon një mesazh të fuqishëm klubit spanjoll

Reinier Jesus , e mbani mend atë? Sulmuesi brazilian aktualisht është i huazuar nga Real Madrid te klubi i Serie A, Frosinone.

Talenti brazilian e imagjinon veten duke u futur në ekipin e parë të Real Madridit në 2024.

“Kthimi në Real Madrid? Po, po. Ky është qëllimi im personal. Një nga ëndrrat e mia është të kthehem dhe të jem në gjendje të bëj debutimin tim profesional për Real Madrid”, tha Reinier për ESPN.

“Mendimet e mia janë këtu në Evropë, jo në Brazil. Ky vit i ardhshëm do të jetë shumë i rëndësishëm për mua, kështu që gjithmonë duhet t’i mbaj mendimet e mia këtu. Kur të përfundojë sezoni, me dëshirën e Zotit, gjithçka do të jetë mirë”, deklaroi Reinier Jesus.

Ky sezon ka nisur shkëlqyeshëm për të riun te Frosinone ku ka shënuar dy herë dhe ka bërë po aq asistime në tetë paraqitje.

“Unë do të vazhdoj të punoj shumë për këtë kontroll të mirë dhe do të shohim se çfarë do të ndodhë, gjithmonë me qetësi dhe qetësi. Dhe jam i sigurt se, nëse është menduar të ndodhë, do të ndodhë. Gjithçka është në rregull”, tha talenti brazilian.

21-vjeçari ka kohë në anën e tij për t’ia dalë si lojtar i Real Madridit edhe pse udhëtimi nuk do të jetë i lehtë.

Real Madridi nënshkroi Reinier nga Flamengo për 30 milionë euro në vitin 2020. Por fatkeqësisht ai ende nuk ka bërë debutimin e tij në krye të klubit tre vjet më vonë duke u huazuar te Borussia Dortmund dhe Girona.

Related posts

Arda Guler po kërkon më shumë minuta se sa te Real Madridi dhe këtë e sheh te gjiganti evropian

Xh M

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

Xh M

“Ai është i jashtëzakonshëm” – Guardiola tregon lojtarin e Man United të cilin do të donte ta kishte në ekip

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy