Agjencia Zhurnal.mk.

Kuzeska: Tani e shohim se sa e rëndësishme ishte anëtarësimi në NATO

Shkup, 26 shkurt – Zëdhënësja e LSDM-së, Bogdanka Kuzeska në konferencë për shtyp u shpreh se ajo që ndodh në Ukrainë tregon se sa siguria e qytetarëve menjëherë mund të rrezikohet.

“Paqja dhe siguria e qytetarëve janë shumë të rëndësishme. Si vend i vogël, kjo se sa e rëndësishme për Maqedoninë e Veriut është anëtarësimi në NATO”, u shpreh Kuzeska.

Ajo theksoi se me anëtarësimi në NATO është siguruar më shumë sovraniteti dhe integriteti territorial.

“Nuk ka çmim paqja e qytetarëve. Qytetarët duhet të jenë të qetë se si vend anëtar në NATO kemi mbrojtjen më të fuqishme aleate në botë”, tha Kuzeska.

Related posts

Raport i punës gjashtë mujore 2021 të NP Higjiena Komunale-Shkup

Z.H

SHBA ripërsërit thirrjen: Të hapen negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

D V

Zaevi: Për Tetovën kemi katër investime strategjike të vlefshme, 100 milionë për Kodrën e Diellit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More