Agjencia Zhurnal.mk.

Kush janë dy avokatet që fundosën Rovena Vodën

Dalin detaje të reja nga vendimi i Gjykatës së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, për ish-zv-ministren e Brendshme, Rovena Voda.

 

Sipas burimeve nga SPAK, Voda ka marrë vlerat monetare nga shtetasja Florida Beu, me qëllim që kjo e fundit të emërohej në detyrë, në shërbimin civil.

Por pavarësisht dhënies së vlerave monetare, emërimi nuk është bërë.

SPAK ka verifikuar dokumentacionin dhe sipas këtyre verifikimeve Florida Beu nuk ka marrë detyrën.

Ndërkohë që është ende e paqartë nëse ka qenë shtetasja në fjalë që ka bërë kallëzimin ndaj ish-zv/ministres së Brendshme dhe cili është roli i shtetases tjetër Majlinda Hasani, që përfshihet në këtë ngjarje.

Related posts

Bashkëpunim me universitetet prestigjioze, Rama sot drejt Spanjës për miratimin e memorandumit

D V

Kushi uron studentët dhe pedagogët për fillimin e vitit të ri akademik, apel për tu vaksinuar

D V

700 mijë shqiptarë deri më tani kanë marrë të dyja dozat e vaksinës, Manastirliu: Vaksinohuni, mbroni jetë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More