Agjencia Zhurnal.mk.

Kush janë anëtarët e Kryesisë së re të Partisë Demokratike

Zbardhet përbërja e Kryesisë së re të zgjedhur nga Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike.

 

Mes 15 anëtarëve janë edhe emrat e Oerd Bylykbashit, Orjola Pampurit, Flamur Nokës, Ervin Salianjit apo Aldo Bumçit.

Gjatë mbledhjes së djeshme u votuan edhe 11 sekretarët, si edhe katër nënkryetarët e PD-së.

Në postin e Sekretarit të Përgjithshëm u rikonfirmua Gazment Bardhi, kurse Edi Paloka zuri vendin e Bujar Nishanit si kryetar i Këshillit Kombëtar.

KRYETAR

Lulzim Basha

SEKRETAR I PËRGJITHSHËM

Gazment Bardhi

NËNKRYETAR

Alfred Rushaj

Enkelejd Alibeaj

Jorida Tabaku

Grida Duma

KRYETAR I KËSHILLIT KOMBËTAR TË PARTISË DEMOKRATIKE

Edi Paloka

KRYETAR I KOMISIONIT TË APELIMIT, INTEGRITETIT DHE ETIKËS

Flutura Açka

KRYETAR I KOMISIONIT ZGJEDHOR

Jemin Gjana

SEKRETAR ORGANIZATIV

Ervin Minarolli

SEKRETAR I BURIMEVE NJERËZORE

Arta Sakja

SEKRETAR PËR EMIGRACIONIN DHE DIASPORËN

Belind Këlliçi

SEKRETAR PËR PRONARËT DHE CESHTJEN E PRONAVE

Ledina Mandia

SEKRETAR PËR KLIMËN E BIZNESIT

Flamur Hoxha

SEKRETARE PËR TË PËRNDJEKURIT POLITIK

Jonila Godole

SEKRETAR PËR ÇËSHTJET LIGJORE DHE ZGJEDHORE

Ivi Kaso

SEKRETAR PËR MARRËDHËNIET ME PUBLIKUN

Greta Bardeli

SEKRETAR I KOORDINIMIT ELEKTORAL

Taulant Zeneli

SEKRETAR PËR ORGANIZATAT PARTNERE

Orjela Nebiaj

SEKRETAR PËR ORGANIZIMIN DIXHITAL

Endri Hasa

KRYETARE E LIDHJES DEMOKRATIKE TË GRUAS

Albana Vokshi

SEKRETAR I MARRËDHËNIEVE ME JASHTË

Arben Kashahu

ZËDHËNËS

Ina Zhupa

ANËTARË TË ZGJEDHUR

Agron Gjekmarkaj

Aldo Bumci

Dhurata Tyli (Çupi)

Ervin Salianji

Fitim Zekthi

Flamur Noka

Gent Strazimiri

Gert Bogdani

Juela Hamati

Kreshnik Çollaku

Lindita Metaliaj

Oerd Bylykbashi

Orjola Pampuri

Taulanda Jupi

Tomor Alizoti

Related posts

DASH/ Paralajmërimi i ri amerikan: Korrupsioni dhe non-grata? Presim mbledhjen e parlamentit shqiptar

D V

Kushi: Strate­gji mbi edukimin për median dhe informac­ionin

D V

Kryeministri Edi Rama bën sërish ndryshime në qeveri

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More