Agjencia Zhurnal.mk.

Kurti udhëton për në Bruksel, nesër takohet me Vuçiqin

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, do të udhëtojë sot për në Bruksel.

 

Ai nesër do të takohet me presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiq.

Lajmi u konfirmua për media nga zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës Përparim Kryeziu.

“Kryeministri Kurti udhëton sot për në Bruksel, ndërkaq takimi ndërmjet kryeministrit Kurti dhe z. Vuçiq është konfirmuar për nesër, ditë e hënë”, tha Kryeziu.

Related posts

Kurti dhe Vuçiç pritet të takohen të hënën në Bruksel

Xh M

Tri foshnje me Covid-19 po trajtohen në QKUK

Xh M

Ministria publikon limitin e çmimit të naftës dhe benzinës për 24 orët e ardhshme

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More