Agjencia Zhurnal.mk.

Kurti takon zëvendëskryeministrin italian dhe ministrin e Mbrojtjes

Zëvendëskryeministri i Republikës së Italisë njëherësh ministër i Jashtëm, Antonio Tajani, ka zhvilluar një takim me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, raporton Ekonomia Online.

 

Tajani ishte shoqëruar nga ministri i Mbrojtjes i Italisë, Guido Crosseto, të cilët po qëndrojnë për vizitë zyrtare në Kosovë.

Ata janë takuar edhe me presidenten e vendit, Vjosa Osmani.

Related posts

11 vjet pas opinionit të GJND-së, Osmani thirrje shteteve ta njohin Kosovën

D V

Ish-ambasadori O’Connell angazhohet në një detyrë të re në Britani

Xh M

Dyshohet për bombë në Spitalin e Pejës, mjekët vërejtën mjetin shpërthyes në xhepin e pacientit

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More