Agjencia Zhurnal.mk.

Kurti shpall kandidaturën për kryetar të VV-së

Albin Kurti do ta shpallë sot zyrtarisht kandidaturën për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje.

 

Kjo parti ka bërë të ditur se shpalosja e platformës së kandidatit për kryetar do të bëhet sot në orën 18:00.

Në ndërkohë, Albulena Haxhiu është në garë për ta marrë drejtimin e grave në Vetëvendosje, derisa Behar Jashari synon udhëheqjen e të rinjve të partisë.

“Nesër, në orën 18:00, në Sallën e Kuqe të Pallatit të Rinisë, bëhet shpalosja e platformës së kandidatit për Kryetar të Lëvizjes VETËVENDOSJE!, Albin Kurti, kandidates për Kryetare të organizatës Gratë për VETËVENDOSJE!, Albulena Haxhiu dhe kandidatit për Kryetar të organizatës Rinia për VETËVENDOSJE!, Behar Jashari. Ftojmë mediat ta përcjellin!”, thuhet në njoftimin e djeshëm të kësaj partie.

Ndryshe, Albin Kurti është kandidati i vetëm për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje ashtu ssic ka ndodhur zakonshëm në këtë parti.

Related posts

Aksidentohet makina e nuses në Fushë Krujë

Xh M

Çfarë foli Kurti me Lajçakun e Escobarin? Ky është versioni i Qeverisë

Lea Muslija

“E kam babin prokuror” e reja shqiptare për pak sa nuk shtyp kalimtaren

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More