Agjencia Zhurnal.mk.

Kurti: Nuk nënshkruaj marrëveshje që cenon integritetin

Në Berlin ndodhet kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i cili ka vlerësuar lart tri marrëveshjet e dakorduara mes vendeve të Ballkanit perëndimor.

 

Kurti njëherit deklaroi se Kosova është e gatshme të vazhdojë dialogun me Serbinë sa herë që të thërret për takim Brukseli, por nuk do të nënshkruajë asnjë marrëveshje që cenon integritetin dhe pavarësinë e Kosovës.

Related posts

Në mesin e viktimave të aksidentit tragjik në Kroaci edhe dy gra nga komuna e Junikut

D V

Bajqinovci akuzon Rrahman Jasharajn se po e dëmton shtetin e Kosovës

Xh M

Haradinaj i trishtuar nga vrasja e tre personave në Gllogjan

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More