Agjencia Zhurnal.mk.

Kur është e nevojshme të bëjmë një ekografi të zemrës dhe çfarë na tregon? – Prim. Dr. Agim Zeqiri

Ekokardiografia (EK-o-kar-de-OG-rah-fee), ose echo, është një test pa dhimbje që përdor valët e zërit për të krijuar fotografi lëvizëse të zemrës suaj. Fotot tregojnë madhësinë dhe formën e zemrës suaj. Ato tregojnë gjithashtu se sa mirë funksionojnë dhomat dhe valvulat e zemrës suaj.

 

Për më shumë ndiqni videon:

Related posts

Gjethet e rrushit dhe ndikimi kundër reumatizmit

D V

Kurrizi çelik i fortë: Bëni këtë ushtrim dhe kurrë më nuk do të ndieni dhimbje shpine!

Lea Muslija

Fuqia e lëngut të kumbullës për shëndetin e stomakut

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More