Agjencia Zhurnal.mk.

“Kur bota të sheh, ti thjesht shkatërrohesh”, Rita Ora shpërthen emocionalisht kur flet për vështirësitë e famës në intervistën e saj të fundit

Rita Ora shpërtheu në lot teksa diskutoi për vështirësitë me të cilat është përballur në kulmin e famës.

Këngëtarja 32 vjeçe, u emocionua teksa shfaqej në podkastin e “Steven Bartlett’s Diary of a CEO”, shkruan DailyMail.

Ajo shpjegoi: “Isha në një slitë, duke jetuar ëndrrën time, por atëherë kur zgjohesha do të ishte një lloj qetësie dhe nuk do të ndihesha mirë”.

“Kishte një ndjenjë se duhej të punoja për të provuar veten, unë isha një ëndërrimtare e re naive dhe kjo është pikërisht ajo që duhet të jesh në atë moshë”.

Kur u pyet për dështimet gjatë karrierës së saj, Rita tha: “Disa gjëra nuk e pozicionojnë grafikun sipas dëshirës tënde ose nuk merrnin vendime që mund të mos kenë qenë të drejta. Gabimet ndodhin”.

Duke folur për mënyrën se si e trajton këtë pjesë, Rita shtoi: “Ndihem e thyer, më bën të ndihem sikur gjithçka që kam bërë është gati të zhduket dhe më kthen te frika se mos humbas gjithçka”.

“Kur bota po ju shikon, ju thjesht prisheni, thjesht keni frikë”.

Ajo vazhdoi: “Gjithçka për të cilën mendoj është mamaja dhe babai im, sepse ata kanë punuar shumë për të më çuar në këtë pikë, unë kam gjithë familjen time për të mbajtur në këmbë”.

“Ju nuk mund të mos fajësoni gjithmonë veten për gjithçka, e vetmja mënyrë përpara është të vazhdoni të ecni përpara”.

“Gjithmonë jam përpjekur të jem vetvetja dhe të jem shumë e sinqertë dhe kurrë nuk kam ndryshuar në atë që jam, jo gjithmonë e kuptoj mirë, por kush e bën. Por unë ndihem më njerëzore, në fund të fundit jam thjesht njeri”.

Kjo vjen pasi Rita publikoi albumin e saj të tretë, “You & I” javën e kaluar.

Ylli e ka krahasuar këtë album – i cili u publikua të premten – me një ‘ditar’ personal dhe ka marrë pjesë në kompozimin e çdokënge.

Koopertina e albumit më të ri nga Rita Ora, “You & I” (Foto: Rita Ora/Instagram)

Duke folur për muzikën e saj të re, Rita tha: “’You & I’ përfaqëson më shumë sesa thjesht njeriun që dua”.

“Është mamaja ime, miqtë e mi, fansat e mi dhe në një farë mënyre përfaqëson marrëdhënien që kam me veten. Ky album ka qenë si ditari im për dy vitet e fundit, dhe jam shumë e emocionuar që më në fund mund ta dëgjosh”, tha 32-vjeçarja.

Në album, Ora bën një udhëtim në korsinë e kujtesës me këngën “Girl in the Mirror”, duke bërë një dedikim për veten e saj më të re, ndërsa kënga “Notting Hill” shikon prapa në vitet e saj të adoleshencës.

Kënga tjetër e albumit, “Shape of Me” ofron gjithashtu një pasqyrë për marrëdhënien e Ritës me nënën e saj.

Rita zbuloi se ajo tekstin e këngës së albumit titullar, “You & I” mëngjesin e parë pas dasmës së saj me regjisorin Taika Waititi, ndërsa ishte ende në gjendje të lodhur. 

Related posts

Miss Venezuela vdes pas një operacioni rutinë në fytyrë

Xh M

Gazetarja e njohur: Kam fjetur me shokun e ngushtë në një dhomë, kur shkonim me pushime

D V

Princi William shihet për herë të parë në publik prej kur Kate Middleton njoftoi se u diagnostikua me kancer

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy