Agjencia Zhurnal.mk.

Prishtina – Drenica: Përfundon ndeshja, kjo skuadër kualifikohet në çerek-finale

Sot do të zhvillohen tri ndeshje të tjera në 1/8 e finales në Kupën e Kosovës.

Ndeshja më interesante do të zhvillohet në Lipjan, ku Prishtina do të përballet me Drenicën.

Dy rivalët elitarë sa herë janë përballur kanë zhvilluar ndeshje interesante dhe njëjtë pritet të ndodhë edhe sot.

Takim mjaftë interesant pritet të jetë edhe në Suharekë, ku përballë njëra tjetrës janë dy skuadra tjera nga elita e futbollit kosovar, Ballkani dhe Malisheva.

Ndërkohë dueli i fundit i ditës së sotme zhvillohet në kryeqytet, ku Fushë Kosova nga Liga e Parë pret Dritën.

Prishtina, Drita e Ballkani së bashku me Gjilanin e Llapin janë skuadrat favorite për ta fituar Kupën e Kosovës, por nuk duhet përjashtuar edhe skuadrat tjera pasi në këtë garë gjithmonë ka befasi të këndshme. /Gazeta Olle/


Kupa e Kosovës 1/8 e finales LIVE:


Prishtina – Drenica 2-1

– Përfundon ndeshja.

119′ Të gjithë lojtarët e Drenicës tek referi kryesor Mervan Bejtullahu, protestojnë për një prekje me dorë.

118′ Kreshnik Uka (Prishtina) godet shtyllën.

109′ Kastriot Rexha debuton me Drenicën.

106′ Tahir Lushtaku dhe Debatik Curri përjashtohen me karton të kuq.

– Fillon pjesa dytë e vazhdimeve.

– Përfundon pjesa e parë e vazhdimeve.

92′ GOOOOOOLLL Sylley shënon golin e parë në debutim, Prishtina në epërsi.

– Fillojnë vazhdimet, dy herë nga 15-të minuta.

– Ndeshja shkon në vazhdime.

+6 GOOOOOOLLL Besnik Krasniqi shënon për Prishtinën.

+5 Penallti për Prishtinën.

+8 minuta shtesë, banka rezervë e Drenicës asesi të pajtohen me këtë vendim.

83′ Zabërgja fenomenal, Betim Halimi (Prishtina) po e mbanë në ndeshje skuadrën e tij.

79′ Mendurim Hoti (Prishtina) afër realizimit të golit, Smakiqi në vend.

73 Tomasevic debuton me Prishtinën.

68′ Halimi (Prishtina) shpëton skuadrën, topi godet shtyllën.

61′ GOOOOOOOLLL Uka kalon Drenicën në epërsi.

– Perfundon pjesa e parë

35′ Oto John (Prishtina) nuk arrinë të shënon gol nga një kundërsulëm i shpejtë nga kampionët.

33′ Iniciativë nga Drenica.në minutat e fundit, duke kontrolluar ndeshjen.

31′ Uka (Drenica) me rastin më të mirë në ndeshje, goditja e tij devijohet në këndore.

30′ Prishtina fiton goditjen e parë nga këndi pas gjysmë ore lojë.

20′ Ndeshje e kujdeshme nga dy skuadrat, pa ndonjë rast shënimi.

1′ Fillon ndeshja

Formacionet zyrtare:

Prishtina: Halimi, B.Krasniqi, Pllana, Mici, Mankenda, Karabeci, Boshnjaku, E.Krasniqi, Hti, Kryeziu, John.

Drenica:


Fushë Kosova – Drita 0-5

Përfundon ndeshja.

69′ GOOOOOLL Arbnor Muja realizon golin e dytë, epërsi tejet e lartë.

62′ GOOOOOOLL Almir Ajzeraj asiston, Muharrem Jashari shënon golin e katërt për Dritën.

59′ Marko Simonovski (Drita) humb mundësin e artë, nuk arrinë të shënon i vetëm me portierin.

57′ Adhurim Bekteshi (Malisheva) godet fuqishëm nga distanca

– Fillon pjesa e dytë

– Përfundon pjesa e parë.

+5 minuta shtesë.

44′ GOOOOOOOOOLLLL Marko Simonovski realizon golin e parë, të tretin për Dritën.

42′ GOOOOOOOOOLLLL Arbnor Muja thellon epërsinë në 0-2.

41′ Almir Ajzeraj fiton penalltin e dytë për Dritën, pas ndërhyrjes së Bekteshaj.

40′ Ahmeti (Malisheva) nuk arrinë të shfrytëzon gabimin e Rexhepit.

29′ Marko Simonovski (Drita) me mundësi shumë të mirë për të dyfishuar takimin, goditja me kokë përfundon mbi portën e Fushë Kosovës.

27′ GOOOOOOOLLLL Ardian Cuculi kalon Dritën në epërsi.

27′ Almir Ajzeraj (Drita) fiton penallti për bardhekaltërit.

24′ Balde (Drita) ndalon një pasim maestral të Blendi Isenit (Fushë Kosova).

19′ Fushë Kosova fiton këndoren e parë në ndeshje.

17′ Vendasit portestojnë në një ndërhyrje nga Muharrem Jashari (Drita) në mesin e fushës.

10′ Muharrem Jashari (Drita) godet nga distanca, por topi përfundon mbi portë.

8′ Almir Ajzeraj (Drita) godet fuqishëm, duke rrezikuar portën e Fushë Kosovës.

1′ Lirigzon Ahmeti (Fushë Kosova) rrezikon portën e Rexhepit

1′ Fillon ndeshja

Formacionet zyrtare:

Fushë Kosova:

Drita: Rexhepi, Limani, Cuculi, Balde, Blakqori, Broja, Jashari, Namani, Muja, Ajzeraj, Simonovski.


Ballkani – Malisheva 1-0

79′ Goool. Ballkani ka kaluar në epërsi ndaj Malishevës me golin e Albion Rrahmanit.

57′ Ndeshje e kujdeshme nga dy skuadrat, pa ndonjë rast shënimi.në pjesën e dytë.

– Fillon pjesa e dytë

– Përfundon pjesa e parë.

+2 Minuta shtesë

33′ Korenica (Ballkani) gjuan me kokë, topi përfundon mbi portë.

28′ Iniciativë e portokallinjëve, por deri më tani pa rrezikuar seriozisht portën e Gashit.

20′ Genc Nuza ndërpret ndeshjen, për arsye të problemve me kufje

13′ Gripshi (Ballkani) nuk arrinë të dërgon topin në zonë.

9′ Flamur Gashi (Malisheva) i vëmendshëm, ndalon harkimin e Armend Thaqit (Ballkani).

7′ Olivier (Malisheva) me harkim perfekt në zonën e Frashërit, por topi largohet nga Hoxha (Ballkani).

3′ Blend Baftiu (Ballkani) me rastin e parë në ndeshje për vendasit.

1′ Fillon ndeshja

Formacionet zyrtare:

Ballkani:Frashëri, Armend Thaqi, Hoxha, Dellova, As.Thaqi, Kuc, Gashi, Gripshi, Korenica, Baftiu, Krasniqi.

Malisheva: Gashi, Kryesiu Gerbeshi, Pira, Dumani, Vitija, Bruqi, Pefqeli, H.Hyseni, Sobowale, Marc-Olivier.

Related posts

Qeveria ia ndan pishinën Komunës Çair

R Zh

Morina: Patëm raste por nuk i konkretizuam, Ballkani me eksperiencë na shënoi golat

Redaksia

LSDM: Po punojmë për rritjen e pagës minimale

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More