Agjencia Zhurnal.mk.

Kumanovë, të hënën spërkatje kundër mushkonjave, kujdes veturat

Kumanovë, 4 korrik – Lajmërohen qytetarët e Kumanovës se të Hënën (05.07.2021), në orët e hershme të mëngjesit do të bëhet spërkatja me avion kundër mushkonjave në territorin e komunës së Kumanovës.

 

Njoftohen bletarët që ti ndërmarrin masat adekuate për mbrojtjen e bletave. Në rastë të kushteve të pavolitshme atmosferike, spërkatja anulohet për ditën e ardhëshme.

Nëpër rrjetet sociale apelohet për kujdes të veturave, të mbulohen ose parkohen në garazhe, pasi që lënda e spërkatjes shpërndan njolla që vështirë hiqen. Vitin e kaluar shumë qytetarë ishin ankuar për këtë pasi që veturat e tyre ishin përplotë njolla dhe vështirë paatroheshin.

Related posts

Samiti i Maqedoni2025: Vizioni është që vendi të bëhet ekonomi udhëheqëse dhe shteti më prosperues në rajon

Z H

Mediat maqedone / Hristijan Kostov do jetë ministër i shëndetësisë?

D V

MPPS: Në vijim është pagesa e të drejtave të mbrojtjes sociale dhe të fëmijëve

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More