Agjencia Zhurnal.mk.

Kulli: Gabimet paguhen, një gabim i portierit dhe pësuam

Malisheva ka regjistruar fitoren e dytë sezonale duke mposhtur Llapin (3-0) në ndeshjen e xhiros së katërt të BKT Superligës së Kosovës në futboll, shkruan Gazeta Olle.

Pas ndeshjes, ndihmës-trajneri i Llapit, Andi Kulli, tha se pësuan nga gabimet.

“Gabimet paguhen, një gabim i portierit dhe pësuam. Jo angazhimi siç e donim, nuk ishte faji asgjë tjetër përveç mos anazhimi 100%”, tha ai për Art Sport.

I pyetur nga mediat në qoftë se ndikoi fitorja e Super Kupës së Kosovës në ecurinë e tyre në kampionat, Culli u përgjigj kështu.

“Keni durim, çdo gjë do të shihet në vazhdimësi. Fitoja e Super Kupës na motivoi më shumë, por gabimet paguhen. Në vazhdim do të shikojmë të ardhmen”.

Ndeshja e ardhshme e skuadrës llapjane do të jetë ndaj FC Ballkanit.

/Gazeta Olle/

Related posts

Shtyhet ndeshja mes Llapit dhe Ballkanit

Redaksia

Presidenti Infantino falënderon presidentin Ademi për mikpritjen e ngrohtë

Redaksia

Shpëtohen nëntë persona të cilët kishin humbur në Kodrën e Diellit

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More