Agjencia Zhurnal.mk.

Kthesa e motit, shi dhe ulje të temperaturave

Shkup, 4 Nëntor – Gjatë fundjavës moti do të jetë i vranët me reshje të kohëpaskohshme të shiut, paralajmërojnë nga DPHM.

 

Në disa vende, reshjet do të jenë të rrëmbyeshëm, mbi 35 litra për metër katror, ​​sidomos nesër në orët e mbrëmjes dhe të dielën në mëngjes.

Nesër do të fryjë erë e fortë, kohë pas kohe e fortë, mbi 65 kilometra në orë nga drejtimi juglindor.

Të dielën do të ketë ulje të konsiderueshme temperaturave ditore. Nga e hëna moti do të jetë stabil me mjegull në mëngjes nëpër disa lugina.

Related posts

Trad: Ballkani mbetet pjesë e propagandës ruse, perëndimi të tregojë kujdes

Xh M

Anulohet seanca e 74, shkak mungesa e deputetëve

Z.H

Katër kompani të interesuara për pjesmarje në tenderin për 5G

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More