Agjencia Zhurnal.mk.

Kthehet Superliga në aksion, tri ndeshja interesante zhvillohen sot

Përveç kësaj është ndryshuar edhe orari i fillimit të ndeshjeve në Superligë. Tani duelet nisin me fillim nga ora 16:00, një orë më herët se dy xhirot e para të luajtura deri tash në sezonin e ri.

Sot në program janë tri ndeshje tejet interesante në Superligë.

Drenica e pret Prishtinën. Kampionia në fuqi nuk e ka nisur mbarë sezonin e ri dhe momentalisht ka vetëm një pikë pas dy xhirove dhe do ta kërkojë me ngulm fitoren sot ndaj Drenicës që gjendet në vendin e dytë me katër pikë.

Prishtina e Ramadanit zyrtarisht në krizë, Drenica ia shkakton humbjen e  tretë radhazi - Telegrafi

Ballkani – Ulpiana është sfida tjetër në program gjatë ditës së sotme. Suharekasit kanë katër pikë pas dy xhirove dhe janë favorit përball ekipit lipjanas që ka vetëm një pikë.

Ndeshja tjetër është ajo mes Malishevës dhe Dritës.

Malishevasit prijnë momentalisht në tabelë dhe do të synojnë një rezultat pozitiv ndaj ish-kampiones së Kosovës. Të dy ekipet kanë nga katër pikë pas dy xhirove të para.

Related posts

Nën kryesimin e Osmanit, OSBE-ja e dënoi djegien e Kuranit

Z.H

Ali Ahmeti: Asnjë ministër tjetër i jashtëm s’mund ta udhëhiqte diplomacinë si Bujar Osmani (video)

Z.H

Boki 13 ngeli para gjykatës pasi u vonua për në seancë, gjithsesi seanca u shtye

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More