Agjencia Zhurnal.mk.

KSHZ: Shilegovi udhëheq para Arsovskës në Shkup

Shkup, 17 tetor – Sipas numërimit fillestar që ka publikuar KSHZ-ja në ueb faqen e saj në garën për kryetar të Qytetit të Shkupit udhëheq kandidati i LSDM-së, Petre Shilegov para kandidates së pavarur të VMRO-DPMNE-së, Danella Arsovska.

 

Deri në orën 22:40 në sistemin e KSHZ-së janë përpunuar të dhënat e komunave Saraj, Qendër, Karposh, Çair, Kisella Vodë dhe Gazi babë që tregojnë se Shilegovi ka rreth 37,59% të votave, derisa Arsovska 34,15%, pas çka pason Arben Shaqiri nga PLD/PRDM– 5,66%, Pero Goergievski nga E Majta– 4,85%, Ana Petrovska nga “Qyteti i gjelbër human”- 3,41% dhe Aleksandar Tortevski nga Partia yte– 1,18%, derisa kandidatët e tjerë janë nën 1 për qind.

Related posts

Vërshime në Bosillovë afër Strumicës, nën ujë disa objekte dhe fusha sportive

Z H

Osmani: Marrëdhëniet e mira me Bullgarinë nuk kanë alternativë, do të kërkojmë zgjidhje

D V

Lëvizja BESA me marsh nëpër Tetovë, Kasami porositi se ndryshimet duhet të bëhen realitet

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More