Agjencia Zhurnal.mk.

KSHZ merr vendim: Do të vazhdohet të votohet deri në orën 19:30

Shkup, 17 tetor – Kryetari i Komisionit Zgjedhor, Aleksandar Dashtevski, në daljen e fundit për shtyp bëri të ditur se procesi i votimit do të shtyhet deri në orën 19:30, për shkak të vonesave me aparatet biometrike.

 

Ai më herët kishte paralajmëruar se votimi do të shtyheshe deri në 3 orë nëse do të ishte e nevojshme, por mesa duket nuk ka nevojë për një gjë të tillë, prandaj procesi i votimit do të zgjatet vetëm me gjysmë ore.

Related posts

Kovaçevski: Nuk do të ketë kufizime të rrymës

D V

Pas proklamimit të shumicës së re, reagon Mexhiti: Në kohëra të mira dhe të vështira, gjithmonë të rreshtuar pas Liderit Ahmeti

Redaksia

Në Kovid-qendrën në Dibër ka vetëm tre pacientë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More