Agjencia Zhurnal.mk.

KSHZ: Ja sa qytetarë kanë kontrolluar të dhënat në Listën e Zgjedhësve

Shkup, 8 shtator – Përfshi ditën e djeshme (07. 09. 2021), 13.502 persona kanë kontrolluar Listën Zgjedhore, informojnë sot nga Komisioni Shtetërorë i Zgjedhjeve, transmeton Alsat. Lista Zgjedhore do të mund të kontrollohet deri më 9 shtator, ndërkaq zgjedhjet lokale do të mbahen me 17 tetor.

 

“Përfshi ditën e djeshme gjithsej 13.502 persona kanë kontrolluar të dhënat në Listën Zgjedhore, janë parashtruar 122 kërkesa për regjistrim në Listën Zgjedhore, 31 kërkesa për fshirje të të dhënave në Listën Zgjedhore dhe 39 kërkesa për ndryshime të të dhënave”, thonë nga KSHZ.

Nga KSHZ gjithashtu theksojnë se në e-mail adresën upisis@sec.mk janë dorëzuar 73 kërkesa.

Related posts

Aksioni i dhurimit të gjakut në Shtëpinë e ARM-së me rastin e festës Shën Mëria

R Zh

Zaev fton liderët e partive politike në pushtet për të formuar Qeverinë e re

Z H

Mickoski: Me Bullgarinë duhet reciprocitet për futjen e popujve në Kushtetutë

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More