Agjencia Zhurnal.mk.

KSHZ-ja ka miratuar edhe 347 akreditime për vëzhgim të zgjedhjeve lokale të dielën

Shkup, 29 tetor – Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) në mbledhjen e sotme ka miratuar edhe 347 akreditime për vëzhgim në rrethin e dytë të zgjedhjeve lokale, ndërsa në rend dite të mbledhjes janë edhe vendosja e ankesave për mbrojtje të së drejtës personale zgjedhore dhe veprimit të ankesave të votuesve që janë refuzuar për votim si të sëmurë dhe persona të pamundur.

 

KSHZ ka miratuar akreditimin si plotësim të 221 vëzhguesve të Alsios 2017, plotësim të 125 vëzhguesve të Shoqatës për afirmim të vlerave humane dhe integrimin e të rinjve Mak Sonce si dhe një personi të ambasadës së Mbretërisë së Spanjës.

Mbledhja është ndërpre dhe duhet të vazhdojë pas pauzës prej gjysmë ore pas ankesave për mbrojtje të së drejtës personale zgjedhore.

Related posts

Zaev fton liderët e partive politike në pushtet për të formuar Qeverinë e re

Z H

Ndërroi jetë gazetari, Mustafa Spahiu

D V

Moraçanin: Kodi Zgjedhor favorizon katër partitë e mëdha

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More