Agjencia Zhurnal.mk.

KSHZ hedh poshtë ankesat e partisë “E majta” në Maqedoni

Shkup, 21 tetor – Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve në mbledhjen e sotme i refuzoi gjashtë ankesat e partisë “E majta” për shkak se partia nuk ka dorëzuar dëshmi materiale.

 

Përfaqësuesi i kësaj partie pranoi se bëhet fjalë për lëshim, por sqaroi se si parti më e vogël pa resurese, nuk mund t’i trajnojnë kuadrot dhe vëzhguesit e tyre.

Më herët KSHZ me 4 vota “kundër” dhe 3 vota “për” hodhi poshtë ankesat e koalicionit ASH-AAA në vendvotimin 543 në Dibër nga ku u kërkua anulimi i vendvotimit.

KSHZ po ashtu nuk pranoi ankesën e “Vendosshmërisht për ndryshime” të PLD-së, ndërsa OBRM-PDUKM, LSDM dhe BDI hoqën ankesat e tyre.

Related posts

Shengjin/ Shpëtohet nga mbytja në det një shtetase nga Maqedonia

Z H

Vdekjet e të rinjve nga COVID-19 rrisin alarmin e kujdesit nga qytetarët maqedonas

D V

LSDM: Zgjidhet statusi i 13.000 punëtorëve të falimentuar

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More