Agjencia Zhurnal.mk.

KSHZ: Gjithsej 8.791 persona janë kontrolluar në Listën Zgjedhore

Shkup, 30 gusht – Duke e përfshirë edhe ditën e djeshme gjithsej 8.791 persona janë kontrolluar në Listën Zgjedhore, informojnë sot nga Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve.

 

“Përfundimisht me datën 29.08.2021 deri në orën 21:00 gjithsej 8791 persona janë kontrolluar në listën zgjedhore, janë dorëzuar gjithsej 18 kërkesa për regjistrim në listën zgjedhore, 15 kërkesa për fshirje të të dhënave nga lista e votimit dhe nëntë kërkesa për ndryshim të të dhënave në listën zgjedhore”, thuhet në kumtesën e KSHZ-së.

Në Komisionin Shtetëror të Zgjedhjeve, në e-mail adresën upisis@sec.mk, gjithashtu, janë dorëzuar gjithsej 25 kërkesa.

Procedura për kontroll të listës zgjedhore do të zgjasë deri më 9 shtator. Zgjedhjet lokale janë caktuar për më 17 tetor.

Related posts

Sela: Kemi duruar 20 vite dhe do të durojmë edhe dy ditë, e përfundimisht do e sjellim ndryshimin dhe fitoren e shqiptarëve

D V

Ursula von der Leyen: Ukraina, Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria e kanë Evropën në zemër

Xh M

Për hyrje dhe dalje nga vendi pritet deri në një orë

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More