Agjencia Zhurnal.mk.

KSHZ: Deri dje 12 mijë persona kontrolluan listën zgjedhore

Shkup, 5 shtator – Komisioni Shtetëror Zgjedhor informon se procedura për inspektimin publik të Listës së Zgjedhësve është duke u zhvilluar dhe do të zgjasë deri më 9 shtator 2021.

“Deri dje (4 shtator 2021), gjithsej 12,128 persona u kontrolluan në listën e zgjedhësve, u paraqitën gjithsej 47 kërkesa për regjistrim në listën e zgjedhësve, 28 kërkesa për fshirjen e të dhënave nga lista e zgjedhësve dhe 22 kërkesa për ndryshimi i të dhënave në listën e zgjedhësve. Gjithashtu, gjithsej 42 kërkesa i janë dorëzuar Komisionit Shtetëror Zgjedhor në adresën e-mail upisis@sec.mk.” thuhet në kumtesën e KSHZ-së.

Ndryshe, zgjedhjet lokale në RMV do të mbahen më 17 tetor të këtij viti, kurse fushata parazgjedhore do të fillojnë 20 ditë para datës së zgjedhjeve.

Related posts

Trençevska: Rritje e pensioneve, por edhe plakje aktive si pako e kujdesit që fillon tani dhe këtu

D V

Shtyhet procesi gjyqësor ndaj tre mjekëve, akuzohen për heqje të tre organeve me prerje cezariane

Xh M

Pendarovski-Selakoviq: Riafirmohen marrëdhëniet e mira midis Shkupit dhe Beogradit

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More