Agjencia Zhurnal.mk.

Kryhet një operacion i rrallë në Gjinekologjinë e QKUK-së

Në Klinikën Obstetrike Gjinekologjike të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës është kryer një operacioni rrallë dhe i komplikuar.

 

Përmes një njoftimi, kjo klinikë ka bërë të ditur se 40-vjeçares B.L., e cila ishte me infertilitet (pa fëmijë), i janë hequr 21 miomë nga mitra, duke e ruajtur mitrën, pa dëmtime.

“Operacioni zgjati më shumë se 4 orë dhe pacientja gëzon shëndet të mirë dhe pas trajtimit post-operativ, pritet të lëshohet për në shtëpi”, thuhet në njoftim.

Related posts

Asnjë i vdekur e 40 raste të reja me COVID-19 gjatë 24 orëve në Kosovë

D V

Ia përmendi babanë dhe i tha shko në hamom, Konjufca – Haradinajt: Ruaje qetësinë

I.A

Phillips: Kosova u vonua me reciprocitetin, Serbia duhet të ndalojë së kërkuari trajtim special nga bashkësia ndërkombëtare

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More