Agjencia Zhurnal.mk.

Kryetari i Parlamentit malazez Beçiq për vizitë në Shkup

Shkup, 26 nëntor – Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të jetë nikoqir i kolegut malazez Aleksa Beçiq.

 

Xhaferi dhe Beçiq do të realizojnë takim bilateral, ndërsa do të mbajnë fjalime edhe në konferencën rajonale me temën “Përmirësimi i dialogut ndërmjet parlamenteve dhe gazetarëve nga Ballkani Perëndimor”.

Delegacioni malazez, i kryesuar nga Beçiq, do të mbajë takime edhe me kryetaren e grupit parlamentar për bashkëpunim me Parlamentin e Malit të Zi, Dafina Stojanoska dhe me anëtarët e tij.

Related posts

Shilegov: Filloi asfaltimi i Bulevardit “Kiro Glirogorov” në Gazi Babë

Redaksia

Regjistrohen 336 raste të reja me Kovid-19, 17 të vdekur dhe 222 pacientë të shëruar

Redaksia

Zaev: Në Tetovë LSDM do të mbështesë LSDM-në! Me shumë gjasa zgjedhje më 31 tetor, reagon DPMNE: Shkelet Kushtetuta

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More