Agjencia Zhurnal.mk.

Kryetari i komunës së Çairit Visar Ganiu me porosi për rininë

Shkup, 9 korrik  – Kontributi i Komunës së Çairit lidhur me të rinjtë dhe kontributi i të rinjve lidhur me Komunën e Çairit gjithmonë ka qenë dhe vazhdon të jetë në një vijë.

 

Sonte shumë të rinjë dhe të reja të Unionit Studentor Shqiptar, me në krye kryetaren Nermine Hamidi, promovuan vlerat e tyre studentore, por edhe vlerat e kultivuara në përgjithësi në Komunën e Çairit.

Unë i uroj këta student për moton e tyre “Edukojmë të ardhmen e afërt” dhe i përkujtoj se shumë shpejt do të jenë të kyçur në edukimin e brezave të rinj, andaj i porosis që mos të harrojnë se shoqëria jonë është shumë e bukur dhe e llojit unik, por se kjo shoqëri gjithmonë kërkon rini të ngritur që do të jetë shtylla jonë kryesore.

Related posts

Taravari: Gostivari është institucioni më transparent në Maqedoninë e Veriut, i udhëhequr nga një shqiptarë

Redaksia

Kofod: Maqedonia e Veriut e gatshme për t’i filluar negociatat e anëtarësimit në BE

Z H

Publikohen edhe 10 kandidatë për kryetarë komunash nga VMRO-DPMNE

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More