Agjencia Zhurnal.mk.

Kryetarët e komunave nga radhët e VMRO-së, këtë vikend do të japin llogari çfarë kanë punuar

Shkup, 2 nëntor – VMRO-DPMNE këtë vikend, më datat 5 dhe 6 nëntor, do të kërkojë llogari për punën e realizuar në vitin e parë të mandateve të kryetarëve të komunave të cilët fituan në zgjedhjet e fundit lokale, informon Zhurnal.

Sllogani i kësaj ngjarje që organizohet për herë të parë nga partitë politike, është “Panairi i ndryshimeve që sjellin të ardhme”. Do të ketë mbi 100 pjesmarës në këtë panair, përskaj bisedës për atë që kanë realizuar në komuna, do të ketë edhe diskutime për temat aktuale siç është zhvillimi ekonomik lokal, energjetika dhe vetqeverisjet lokale, digjitalizimi dhe shumë tjera tema.

Pritet diskutim i veçantë i organizatave ndërkombëtare mbështetëse të VMRO-DPMNE-së./Zhurnal.mk

Related posts

Top Channel shkruan për “takim të fshehtë” Taravari-Ahmeti, demanton Taravari: Spekulim absolut!

I Z

LSM dhe KOSM bashkë në protestën e 1 Majit nën moton “Ne punëtorët”

D V

Nesër dhe të shtunën reshje shiu, më pas stabilizim i motit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky