Agjencia Zhurnal.mk.

Kryesuesi i ri i OSBE-së: Do të fokusohemi në dhënien fund të luftërave

Kryesuesi i ri i OSBE-së, Ian Borg, në konferencë për media, tha se ai do të fokusohet në dhënien fund të luftërave, derisa theksoi se agresioni rus ndaj Ukrainës duhet të marrë fund, shkruan Alsat.

“Ne duhet të fokusohemi në dhënien fund të luftërave dhe konflikteve. Agresioni rus ndaj Ukrainës duhet të marrë fund. Ne jemi të jemi të angazhuar për t’i përmbushur detyrimet në periudhën që vjen në shpirtin e parimeve të aktit final të Helsinkit, dhe si një president mezi pres të punojë krahë për krahë së bashku me të gjithë partnerët tanë dhe angazhohem personalisht për të mbjellë dialogun dhe çdo përpjekje që nevojitet”, tha Borg.

Related posts

Agron Dedivanaj vëzhgon nga afër punimet në gjimnazin e Tuzit

Xh M

Cili ishte revolucioni politik më i rëndësishëm is shekullit XX?

Xh M

Beogradi sërish në zgjedhje

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy