Agjencia Zhurnal.mk.

Kryeministri Rama vizitë zyrtare në Egjipt, pritet nga homologu Madbouly, publikon pamjet e ceremonisë së pritjes në aeroport

Kryeministri Edi Rama ka shkuar sot për një vizitë zyrtare në Egjipt.

 

Rama publikon pamjet e mbërritjes në Egjipt dhe ceremonisë së pritjes në aeroportin egjiptian nga kryeministri Moustafa Madbouly. Pas pritjes zyrtare në aeroport, dy kryeministrat janë drejtuar drejt godinës qeveritare, ku do të zhvillojnë një takim mes tyre.

Nuk dihen ende arsyet e kësaj vizite, por në vijim pritet që të zbardhen detaje nga vizita, por edhe nga takimi i kryeministrit shqiptar me homologun e tij egjiptian.

📍Kajro, Egjipt- Ceremonia e pritjes nga Kryeministri i Republikës arabe të Egjiptit, Moustafa Madbouly 🇦🇱🤝🇪🇬

📍Kajro, Egjipt- Ceremonia e pritjes nga Kryeministri i Republikës arabe të Egjiptit, Mostafa Madbouly 🇦🇱🤝🇪🇬

Posted by Edi Rama on Saturday, October 23, 2021

Related posts

Tjetër lajm i mirë nga DPSHTRR/ Gonxhja: Rreth 30 mijë qytetarë në vit që rinovojnë patentën do të përfitojnë ulje drastike të tarifës nga 3,500 Lekë në 2,000 Lekë

D V

Rama: Një 16-vjeçare prej 5 vitesh punon për kompanitë e huaja nga shtëpia, programi në shkolla vitin tjetër

D V

Reforma në Drejtësi/ Soreca: Duhet më shumë lidership nga i gjithë spektri politik. BE e angazhuar shumë, qoftë edhe financiarisht

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More