Agjencia Zhurnal.mk.

Kryeministri kroat arrin në Kosovë, pritet me ceremoni shtetërore nga Kurti

Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkoviq ka arritur në Kosovë, ku do të zhvilloj vizitë zyrtare me krerët e shtetit.

 

Plenkoviq është pritur me ceremoni shtetërore nga ana e kryeministri Albin Kurti.

Për të pritur kryeministrin kroat kishin dalë edhe nga kabineti qeveritar.

Kurti e Plenkoviq pas takimit do të mbajnë konferencë për media rreth orës 11;35.

Kryeministri kroat do të takohet edhe presidenten Vjosa Osmani dhe kryetarin e Kuvendit, Glauk Konjufca.

Related posts

Haradinaj: Shtetësia shqiptare duhet t’iu takojë të gjithëve

D V

Policia jep detaje për incidentin ku dyshohet se Sami Kurteshi e shtyu zyrtarin e KQZ-së që nuk kishte vendosur maskë

Redaksia

Shala kritikon heshtjen e qeverisë karshi krizës në “Ferronikel”

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More