Agjencia Zhurnal.mk.

Kryeministri fton në takim liderët e partive politike parlametare

Shkup, 1 Nëntor – Kryeministri Dimitar Kovaçeski do të ftojë në një takim liderët e partive politike parlamentare, i cili pritet të mbahet më 7.11.2022 (e hënë ) në orën 12:00 në ambientet e Kuvendit.

 

Nga Qeveria njoftojnë se takimi i thirrur nga kryeministri Kovaçevski, ka për qëllim diskutimin për ardhmërinë evropiane të vendit, por edhe për vendimet që në periudhën e ardhshme duhet të merren në Kuvend me konsensus të gjerë politik dhe shoqëror.

Related posts

Miloshoski denondon në polici Valmir Azirin, e kërcënoi se do t’i thyejë duart dhe këmbët

Xh M

Joveski dëshiron të bëhet gjykatës kushtetues

Z.H

Vasilevska: Kovaçevski nuk mendon kokë në vete

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More