Agjencia Zhurnal.mk.

Kryeministri Edi Rama viziton 121 refugjatët afganë në Durrës, shpërndan lodra për fëmijët

Kryeministri Edi Rama ka vizituar 121 afganët në Durrës, ku nuk ka hezituar që të flasë me ta për mënyrës së si ndihen dhe të shpërndajë lodra për fëmijët.

 

“Pra cdo gjë është në rregull këtu, me strehimin e gjithçka. Ju është dashur të kaloni shumë, por më në fund… Kemi sjellë diçka për fëmijët”, tha kryeministri.

Më parë, kryeministri Rama publikoi pamjet e para të mbërritjes së 121 afganëve në vendin tonë duke u thënë “mirëserdhët në tokën ku ligji i të parëve thotë se shtëpia e shqiptarit është e Zotit dhe e mikut”.

Related posts

“Ti prodhon vetëm helm!”/ Balla i ashpër me Grida Dumën: Sa herë flet vetëm fyen

D V

U kap me kokainë, arrestohet oficeri i policisë në Tiranë

N E

Zjarri masiv në Vlorë, arrestohen dy punonjës pastrimi-nën hetim një 14-vjeçar

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More